top of page

WARSZTATY LALKOWE 29.04-03.05.2022 / 10.00 - 14.00​        

Warsztaty zostaną poprowadzone przez znakomitych artystów lalkarzy 

Adrianne Bieżan i Michała Skibę. Wizualne warsztaty lalkowe to niezwykła przygoda, których efekt tworzą lalki stołowe i przedmioty w połączeniu z różnorodnymi mediami optycznymi. Warsztay są adresowany do najmłodszych jak i dorosłych osób z zespołem Downa. 

img089.jpg

ADRIANNA BIEŻAN

Adrianna Bieżan - absolwentka wydziału Lalkarskiego, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu. W czasie studiów zrealizowała spektakle: ,,Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie" oraz ,,Smacznego proszę wilka", ,,Księżycowe opowieści", które były grane w repertuarze AST oraz Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Od 2019 roku współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego. Zrealizowała spektakl ,,W końcu będzie ciepło" w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu Teatr na Faktach. Aktorka Teatru Dormana w Będzinie.      

CHOPY_P_III_4.02.22 art_II_2_fot. Maciej_Dziaczko_.JPG

MICHAŁA SKIBA

(ur. 15.01.1995r.). Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filii we Wrocławiu. Tytuł magistra uzyskał w 2019 roku. Aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach. W teatrze brał udział w takich realizacjach jak “Ile żab waży księżyc?” reż. P. Jaszczak, “Łysek z pokładu Idy” reż. K. Dworakowski, czy “Wielkie gorące szybkie PUFF” reż. P. Chomczyk. Laureat Złotej Maski za najlepszą rolę w teatrach lalkowych za rok 2019. Współpracuje również z Teatrem Gliwicka 9a, z którym zrealizował spektakl pt. „Chopy” w reż. M. Dziaczko

bottom of page