top of page

WARSZTATY LALKOWE 24-28.05.2021 / 10.00 - 14.00​        

Warsztaty zostaną poprowadzone przez znakomitych artystów lalkarzy 

Adrianne Bieżan i Michała Skibę. Wizualne warsztaty lalkowe to niezwykła przygoda, których efekt tworzą lalki stołowe i przedmioty w połączeniu z różnorodnymi mediami optycznymi. Warsztay są adresowany do najmłodszych jak i dorosłych osób z zespołem Downa. 

img113.jpg

ADRIANNA BIEŻAN

(1991) studentka V roku wydziału Lalkarskiego w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu.W czasie studiów zrealizowała spektakle: ,,Bajka o rozczarowanym rumaku Romualdzie" oraz ,,Smacznego proszę wilka".Zagrała w spektaklu dyplomowym ,,Szczęśliwa siódemka" w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Od 2019 roku współpracuje z teatrem im. Stefana Batorego. Zrealizowała spektakl ,,W końcu będzie ciepło" w Instytucie Grotowskiego w ramach projektu Teatr na Faktach.        

IMG_0890.cr2

MICHAŁA SKIBA

(ur. 15.01.1995r.). Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filii we Wrocławiu. Tytuł magistra uzyskał w 2019 roku. Aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach. W teatrze brał udział w takich realizacjach jak “Ile żab waży księżyc?” reż. P. Jaszczak, “Łysek z pokładu Idy” reż. K. Dworakowski, czy “Wielkie gorące szybkie PUFF” reż. P. Chomczyk. Laureat Złotej Maski za najlepszą rolę w teatrach lalkowych za rok 2019.

bottom of page