top of page

#MUZYKA2023

idiom: U ŹRÓDŁA

UGLYDUB

28.04.2023 piątek | 22:00 | Klub Kwadrat

UGLYDUB
Berlin

UGLYDUB_PHOTO.jpg

Berlin, wczesne lata 20' XXI wieku: to tutaj, gdzieś pomiędzy 140 a 185 bpm, narodziło się UGLYDUB. Dwoje muzyków, którzy wspólnie wyrażają swą miłość do współczesnej muzyki niskotonowej poprzez perkusyjne pałeczki i smyczek. Niosąc flagę pt. "Drum&Bass i Skrzypce", duet gra wysoce energetyczne live sety płynnych neuro dźwięków z ciężkimi basami i orkiestrowymi smyczkami, wpędzając rytmy w imponujące przeżycie dla oczu i uszu. Na ich wydanym w 2021 roku EP "TRYPTOPHAN", formacja udowadnia, że nie przywiązuje wielkiej wagi do jasno określonych granic gatunkowych. Urokliwe melodie skłaniają do marzycielstwa tylko po to, by za chwilę zderzyć się z salwami grzmiącego basu. Muzyka UGLYDUB jest tak barwna i nieprzewidywalna, jak świat, z którego się rodzi.

SUBACT

29.04.2023 sobota | 22:15 | Klub Kwadrat

SUBACT
Drezno

1809-subact-fotos-halle-4.jpg

Subact to hybryda wielu stylów muzycznych. To połączenie oryginalnej pulsującej elektroniki z energiczną perkusją. Dwóch muzyków transferujących wibracje z serca prosto w duszę i trzewia słuchaczy. Muzyka Subact jest głęboka i ciężka, można się w niej dopatrzyć potężnego wpływu muzyki Dub. Ciemne i psychodeliczne brzmienia wirują napędzane energią Techno Trapu. Analogowa perkusja live przeplata się z solidnymi beatami elektronicznymi, a bogate pejzaże dźwiękowe napotykają szaleńczą pędzącą energię. Felix i Martin oboje zaczęli w późnych latach '90, jednak na osobnych planetach. Felix zaczął kolekcjonować płyty i został DJem zaraz przed zakupem pierwszej drum maszyny. Uzależniony od dźwięków, przez lata powiększał swój arsenał instrumentów elektronicznych i rozpoczął swój pierwszy projekt live na undergroundowej scenie Drezna.

Subact Neu Presse.jpg

30.04.2023 niedziela | 22:15 | Klub Kwadrat

KOMFORTRAUCHEN

KOMFORTRAUSCHEN
Berlin

komrau_053_bycarenpauli.jpg

Zapomnij o tym jak wyobrażasz sobie live techno. Zapomnij o automatach perkusyjnych, o laptopach i gotowych loopach. Komfortrauschen to zespół grający całkowicie na żywo, wyglądający i brzmiący jak żaden inny. Niemieckie trio dostarcza mechaniczne rytmy, kwaśne gitary i grzmiące basy z precyzją niemieckiej fabryki, ale i hedonizmem berlińskiego podziemia. W tym co robią nie ma nic grzecznego czy organicznego. Show Komfortrauschen pełne jest surowej, czystej i nieskazitelnej techno energii zaprojektowanej, tak, by Cię spocić.

PIERRE

02.05.2023 wtorek | 21:30 | Klub Kwadrat

PIERRE&THE STOMPERS
Paryż

7E6A0696.jpg

Urodzony w 1993 w Strasbourgu, Pierre w wieku 7 lat zaczyna studiować saksofon klasyczny w szkole muzycznej Ugine (Savoy). Bliskość gór pozwala mu na regularne wycieczki, wspinaczkę i jazdę na nartach, aktywności, które silnie zwiążą go z naturą, co bez wątpienia wpływa na jego muzykę. Kilka lat później spotyka pianistę Philippe'aCodecco, dzięki któremu odkrywa świat jazzu, improwizacji i kompozycji. Zaciekawiony i zmotywowany, Pierre dostaje się na wydział jazzu w Konserwatorium Chambery, kontynuując studia na wydziale jazzu i muzyki improwizowanej Konserwatorium Paryskiego, które ukończył w 2019 roku, z najwyższą oceną z saksofonu jazzowego. Pierre jest bardzo szczęśliwy, że mógł dwukrotnie pisać muzykę dla orkiestry symfonicznej Konserwatorium Paryskiego. Zawsze w poszukiwaniu nowych sonicznych horyzontów, obecnie Pierre eksploruje najbardziej punkowe zakątki nowoczesnego jazzu z zespołem CHRONES, improwizuje gwiezdne pejzaże z CongeSpatial, oraz tworzy swoisty elektroniczny wszechświat w swoim solowym projekcie Pierre & The Stompers. Można go też usłyszeć w takich grupach jak Angelo Maria (Afrobeat), MaDamRamDam (muzyka taneczna), Philippe Maniez'sDedication Big Band, The Thibault Gomes Quintet, Franco-Estonianquartet of RaimondMagi, gdzie gra zarówno na scenie we Francji, jak i poza jej granicami. Pierre otwierał też festiwal Jazzopen Stuttgart przed Herbiem Hancockiem, przed Avishai Cohen w Filharmonii Paryskiej, przed Geraldem Claytonem na Jazz Festival w Nicei, czy przed Benem Wendelem na festiwalu New Morning.

BOKKA

03.05.2023 środa | 20:00 | Sala Widowiskowa JCK

BOKKA
Polska

BOKKA_Ania Leon_poster fot.Filip Blank,Art. Tomasz Goławski (1).jpg

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie. Mają na koncie 4 świetnieprzyjęte albumy, 2 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów, w tym magazyn Pitchfork. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, częstoskładającegosię z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. W 2022 BOKKA powróciła w nowej odsłonie prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album „Blood Moon” Album, stworzony na podstawie scenariusza filmowego zabiera słuchacza w fikcyjną podróż do dnia końcaświata. Filmowa aura pozwoliła przenieść się zespołowi w nowe rejony i wykorzystać m.in. brzmienia orkiestrowo-symfoniczne, flety, klarnety, oboje czy fagoty.

kontakt do nas

Dyrektor artystyczny festiwalu

Łukasz Duda teatr@teatrodnaleziony.pl

telefon: 508-192-261

 

organizator

Jeleniogórskie Centrum Kultury 

 

1 maja 60 58-500 Jelenia Góra 

nip: 611 24 27 913 

tel. 75 64 23 880 / 881 

fax: 75 64 23 882

jck@jck.pl 

www.jck.pl

ul. Bankowa 28/30 

tel. 75 647 88 84 

impresariat@jck.pl

 

napisz do nas

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page