30.04.2019 ( wtorek )
Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30
godz. 19.00
KRÓTKIE WYWIADY Z PASKUDNYMI LUDŹMI, reż. Aleksandra Popławska, Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.
Reżyseria: Aleksandra Popławska
Scenografia i muzyka: Tomasz Mreńca
Kostiumy i projekcje: Maria Matylda Wojciechowska
Asystent reżysera: Robert Traczyk
Występują: Karol Donda, Jakub Głukowski, Aleksander Kaleta, Dominik Mirecki, Tomasz Mechowicki, Karol Olszewski, Wojciech Świeściak, Karolina Rzepa
Producent: Radosław Frąk
Zespół techniczny
Kierownik techniczny: Andrzej Kopcza
Oświetlenie: Łukasz Mały
Dźwięk: Konrad Wilk
Garderobiana: Krystyna Wiśniewska
Obsługa sceny: Jan Tworek, Zbigniew Hryczyszyn, Robert Wolszczak, Mateusz Machniak
Pracownia krawiecka
kierownik: Ilona Szurkowska
Małgorzata Bekalarska, Teresa Mak
Grupa wiekowa: 16+
Czas trwania: 120 min
Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Na motywach powieści Davida Foresta Wallace'a
Co się mówi, kiedy wrzasnęło się: „Zwycięstwo dla Sił Demokratycznej Wolności!” dokładnie w chwili orgazmu?
Jedna psychoterapeutka i siedmiu kuracjuszy, którzy zebrali się w osobliwej grupie wsparcia. Każdy ma do opowiedzenia swoją historię. Historię pełną na pierwszy rzut oka surrealistycznych wykrzywień, a jednak tak powszechnie występującą, że odnieść można wrażenie, iż w swoisty sposób dotyka ona każdego z nas. Historię pełną osobistych lęków przeplatanych równie osobistymi fantazjami. Każda opowieść to zanurkowanie w cudzej jaźni, w której żadne skrzywienie nie może się ukryć. Finalnie każda zostawia z pytaniem: Czy skok na główkę w toń dojrzałości seksualnej musi być wyzwaniem?
Mówię bez wstępów i bez żadnego owijania w bawełnę, mówię po prostu: „Co byś powiedziała na to, żebym cię związał?”
David Foster Wallace, który sam przez 20 lat walczył z depresją, zdołał doskonale poznać mechanizmy rządzące psychoterapią. Co ważne, mechanizmy te nie pomogły mu w żadnym stopniu pozbyć się depresji, która finalnie pchnęła go do samobójstwa. W swoich dziełach charakteryzuje się skutecznym opieraniem się pokusie wyciągania łatwych wniosków, a w „Krótkich wywiadach z paskudnymi ludźmi” wprost kpi z psychoterapii i doszukiwania się w każdym zdarzeniu z życia traum przeszłości. Angażuje w każdym calu, wwierca się w korę mózgową z subtelnością podskórnego zastrzyku.