top of page

29.04.2018 ( niedziela )

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 20.00 

 

ZAKONNICE ODCHODZĄ PO CICHU,  Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

 

na motywach reportażu Marty Abramowicz

Reżyseria: Daria Kopiec

Scenariusz: Martyna Lechman

Muzyka na żywo: Natalia Czekała

Choreografia: Aneta Jankowska

Kostiumy: Patrycja Fitzet

Obsada:

Cecylia Caban

Natalia Czekała (gościnnie)

Karolina Kuklińska

Joanna Sokołowska (gościnnie)

Małgorzata Mikołajczak (gościnnie)

Grupa wiekowa: 16+

Czas trwania:  80  min (bez przerwy)

 

 

Historie bohaterek reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu” Marty Abramowicz stanowią punkt wyjścia spektaklu. Stają się pomostem między obserwacją kreacji aktorskiej a osobistym stosunkiem aktorek do interpretowanych przez nie postaci. Nadrzędnym tematem spektaklu jest powołanie, rozumiane zarówno w kontekście sacrum jak i profanum, poprzez służbę Bogu, aż po misję i etos aktora.

 

Podczas spektaklu, widz będzie świadkiem budowania więzi emocjonalnej pomiędzy początkowo sobie obcymi kobietami: aktorką i interpretowaną przez nią bohaterką. Spektakl stawia pytania o istotę tożsamości, metafizykę czy szeroko pojęty humanizm. Teatr to idealne miejsce na analizę tematu łączącego rzeczywistość z fikcją, świętość ze świeckością, kreację z reportażem.

 

Spektakl zrealizowany w ramach I edycji konkursu Modelatornia. Zarówno temat, jak i forma oparta przede wszystkim na poszukiwaniach aktorskich zachwyciły jurorów Konkursu, którzy jednomyślnie postanowili wyróżnić projekt Darii Kopiec i Martyny Lechman.

bottom of page