top of page

06.05.2022 (PIĄTEK)

 

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 17.00 

NOWE SZATY - Teatr Edycja Limitowana

PREMIERA  Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa 

 

Spektakl powstał we współpracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Jeleniej Górze i Jeleniogórskiego Centrum Kultury 

Inspiracja - Hans Christian Andersen, Nowe Szaty Cesarza  

Reżyseria: Łukasz Duda

Scenografia: Barbara Krupińska 

Inspicjent: Anita Glasder, Anna Chrostek, Joanna Konopka 

Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Warszewski 

Światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda 

Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek  

Narracja: Alicja Gargaś, Joanna Zagozda

Szkicują: Kamil Bogdan, Danuta Chrostek, Marlena Gardeła, Piotr Gargaś, Anna Glasder, Sara Jedlińska, Natalia Karasiewicz, Łukasz Krupiński, Julia Konopka, Katarzyna Konstantino, Kaja Łuczywko, Michał Marek, Julia Mikołajczak, Barbara Staroń, Kacper Tarłowski, Daria Zagozda. 

Grupa wiekowa: 14 +

Czas trwania: ok. 45 minut

 

Przed wielu laty żył cesarz, który tak bardzo lubił nowe, wspaniałe szaty, że wszystkie pieniądze wydawał na stroje. Nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu ani na teatrze ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje. Na każdą godzinę dnia miał inne ubrania, i tak samo, jak się mówi o królu, że jest na naradzie, mówiono o nim zawsze: „Cesarz jest w garderobie”. 

Własnej interpretacji tej historii podjął się Teatr Edycja Limitowana. W zabawnej, historii poszukuje odniesień do współczesnych sytuacji, w których „Cesarzowie” wciąż zaskakują pychą, obłudą i zachłannością. 

bottom of page