top of page

muzyka pestka'17

SALK / 28.04.2017

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 / koncert 

 

SALK

Marcelina Rybska

Michał ,,Mamut” Sarapata

Mateusz ,,Majster” Sarapata

Kamil Kwidziński

 

Co to SALK?

SALK zaistniał w pokoju, dosłownie. Pełna nazwa: Selkie & Lighthouse Keepers, stworzona została w tym samym pomieszczeniu, w którym w dalszym ciągu powstają pierwsze szkice utworów.

Czego oni chcą?

Chcą Was zabrać na chwilę w inny świat. W świat kompletny, w którym można posłuchać, ale też dotknąć i poczuć. Chcą udowodnić, że polska piosenka może być wciąż dobrą piosenką. Chcą udowodnić, że pizza ze szpinakiem to najlepsza pizza. 

Tutaj zaczyna się historia. Trochę magiczna, trochę zamglona, ale w gruncie rzeczy bardzo prosta.

GOORAL / 29.04.2017

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 / koncert 

 

GOORAL

Gooral is…

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

Psio Crew

Prawdziwą popularność Gooralowi przyniósł Psio Crew – czyli elektro-góralska kapela, którą założył w 2004 r. razem z Maciejem ‘Kamerem’ Szymonowiczem i z którą wydał krążek ‘Szumi Jawor Soundsystem’. W 2008 r. Gooral odchodzi z zespołu po to, by w 2015 r. wrócić i reaktywować zespół

Ethno Elektro

To co się działo do tej pory wokół Goorala to jeszcze jednak nic w porównaniu z tym jaki szał nastąpił wokół niego po wydaniu debiutanckiej płyty Ethno Elektro w 2011 r., na której znalazło się 14 kawałków, w tym największy hit Goorala – ‘Karczmareczka’.

Better Place

2014 to rok wydania kolejnej płyty – ‘Better Place’, którą Gooral wydał wraz ze swoim menedżerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytwórni Kardiogram Tunes. Płyta przypieczętowała ówczesną współpracę z wokalistką Anną Wiosną Rogowską, Maciejem Szymonowiczem i Piotrem Gawronem

Krakowiacy i Górale

W drugiej połowie 2015 roku Gooral dostał zaszczytne zaproszenie stworzenia muzyki do spektaklu Wojciecha Bogusławskiego „Krakowiacy i Górale” wystawianego w Teatrze Polskim w Poznaniu. To bardzo ciekawe doświadczenie w karierze Goorala swoją premierę miało 19.12.2015 r.

Khabaya

Obecnie Gooral zaprasza wszystkich serdecznie na premierę jego najnowszej płyty pt. ”Khabaya” co w języku marokańskich górali znaczy tajemnica. Na płycie usłyszeć można Adriannę Styrcz, Anne Bajkę Antonik, Macieja Szymonowicza czy Piotra Gawrona. 

Dorobek muzyczny

W swoim dorobku Gooral ma występy m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival czy Exit. Gooral udźwiękowił też film Franka Hurleya ‘South’ z 1919 r.

ROSALIE / 30.04.2017

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 / koncert

 

ROSALIE

Rosalie - pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki. 

 

Pierwszy singiel artystki, wyprodukowany przez Mateusza Gudela „This Thing Called Love” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, szybko przekraczając liczbę 20 000 wyświetleń na YouTube. Kolejne utwory (gościnne „Watching You” z Mentalcutem i solowe „Do It Right” i „123”) zaowocowały również dużym zainteresowaniem ze strony mediów muzycznych i pierwszymi występami na żywo. 

Pod koniec zeszłego roku portal Brand New Anthem uplasował artystkę w pierwszej trójce najlepiej zapowiadających się polskich artystów w 2016, a już w kwietniu Rosalie zagra na showcase'owym festivalu Spring Break.

SERALEEZ/ 02.05.2017

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 / koncert 

 

SERALEEZ 

Christine Seraphin – śpiew

Jonathan Strauch – saksofon altowy

Christian Keymer – klawisze, sampler

Phillip Oertel – gitara basowa

Stephan Salewski – perkusja, sampler

 

Czworo muzyków jazzowych drezdeńskiej sceny muzycznej połączyła miłość do hiphopowych bitów. Skład uzupełniła kipiąca emocjami piosenkarka i autorka tekstów Christine Seraphin z NYC. Po kilku latach poszukiwań perfekcyjnej mieszanki niuansów, pośród organicznych saksofonowych linii Jonathana Straucha, masywnych low-end basowych groove'ów Philipa Oertela, perkusyjnych bitów Stephana Salewskiego i migoczących krajobrazów kreowanych przez klawiszowca Christiana Keymera narodziła się grupa SERALEEZ. Budując dźwięki z połączenia lirycznych melodii i mocnego głosu Christine Seraphin, jazzy harmonii i zaawansowanej struktury utworów, grupa tworzy hommage dla założycieli starej szkoły, jednocześnie gnając w stronę nieodkrytych terytoriów. Mający się niebawem ukazać debiutancki album soulowy grupy „Good Life“ (Agogo Records) był już wielokrotnie wzmiankowany i chwalony w licznych stacjach radiowych (Berlin FM, Radio 1, Funkhaus Europa), magazynach (Jazzthing, Jazzpodium) i recenzjach online. Aktualnie grupa SERALEEZ związała się z Berlinem, wyruszając stamtąd regularnie na krajowe i zagraniczne tournee, by dotrzeć zarówno do wyrafinowanych słuchaczy, jak i tych, którzy czują naturalną potrzebę ruchu w rytm muzyki.

powrót
bottom of page