top of page

04.06.2021 PIĄTEK

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 

godz. 20.00

 

PO DRUGIEJ STRONIE WISŁY, reż. Michał Misza Czorny, Monika Szydłowiecka, Teatr OdRuchu 

Reżyseria: Michał Misza Czorny i Monika Szydłowiecka

Tekst i choreografia: Michał Misza Czorny

Muzyka: Marek Bula

Reżyseria światła: Agata Toporek

Projekt plakatu: Urszula Sadowska

Obsada: Jakub Gajewski, Bartosz Goździkowski, Alicja Hudeczek, Kacper Mucha, Paulina

Strzoda, Monika Szydłowiecka

Producent: Teatr Mały w Tychach i Miejskie Centrum Kultury w Tychach (spektakl współrealizowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach projektu „Tyski bank kultury”).

 

Podobno w Skandynawii wszystko jest lepsze. Jedzenie smaczniejsze, chłopcy przystojniejsi, a Bałtyk, jakby cieplejszy. Jednak, aby to ocenić, trzeba najpierw wybrać się do Skandynawii. Tymczasem po drugiej stronie Wisły jesteśmy świadkami pośmiertnych narodzin Adonisa z Polski. Pewnego dnia, rwący nurt rzeki porwał sześć pozornie obcych sobie osób, by w jednej chwili wyrzucić ich na brzeg - po tamtej stronie. Gdzie znajdują się bohaterowie spektaklu i czy to przypadek, że znaleźli się tam wspólnie? Mimo ogromu różnic, jedna rzecz łączy ich na pewno - narodowość. Ale czym jest obywatelstwo w obliczu śmierci? Jak ocenić swoje życie i ziemię po której się stąpało, z perspektywy faktu dokonanego? Czy walka narodowego Adonisa jest zasadna? Aby to ocenić nie wystarczy wybrać się do Skandynawii. Trzeba udać się właśnie tam - na drugą stronę Wisły. 

Trzecia część "Tryptyku polskiego" Teatru OdRuchu stanowi zwieńczenie refleksyjnej podróży twórców, po kraju nad Wisłą. Po solidnej ilości znaków zapytania, bohaterowie spektaklu stawiają kropkę. To opowieść o życiu i umieraniu w Polsce: o planach, ambicjach, fobiach i o miłości. O nocnym barze w zaświatach. Spektakl dedykowany jest wszystkim tym, którzy lubią stawiać pytania, nie czekając jednoznacznej odpowiedzi. 

 

Grupa wiekowa: 15 +

Czas trwania: ok. 55 minut

bottom of page