top of page
WARSZTATY TEATRU FORMY 07.06 - 11.06.2021 / 10.00 - 14.00 SALA 210 / JCK UL. BANKOWA 
 
KATARZYNA SZUMSKA
 
Katarzyna Rotkiewicz-Szumska zajmuje się malarstwem i teatrem. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom w 1983 r. u prof. Jerzego Krechowicza. Od 1992 roku współtworzy Teatr Cinema, awangardową formację działającą na pograniczu sztuk wizualnych i teatru ruchu. Współorganizuje Festiwal Muzyki Teatralnej w Jeleniej Górze, autorski projekt Teatru Cinema. Jest laureatką nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego i dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Michałowicach, w Karkonoszach, w domu będącym również siedzibą teatru i miejscem realizacji wielu projektów i rezydencji artystycznych. 
 

 
ZBIGNIEW SZUMSKI
Zbigniew Szumski urodził się w 1956 roku w Sopocie, studiował na wydziale malarstwa i
grafiki w PWSSP w Gdańsku, dyplom u prof. Jerzego Krechowicza w 1983r.
Zajmuje się rysunkiem, grafiką, scenografią i reżyserią teatralną.
Jest współzałożycielem i reżyserem wszystkich przedstawień Teatru Cinema, który działa od 1992 roku. Jako reżyser i scenograf współpracuje również z teatrami w Meksyku, Izraelu, Japonii, Francji i Niemczech. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Muzyki Teatralnej odbywającego się w Jeleniej Górze od 2005 roku. Laureat nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego. Mieszka w Michałowicach w Karkonoszach. 
 

Don't teach me, touch me.

 

Zbigniew Szumski. Warsztaty teatralne oparte o metodę Teatru Cinema.

 

FRAGMENTARYZACJA JAKO METODA POMOCNICZA.

Jeśli rolę rozumiem jako całość, to fragmentaryzacja pozwala zapamiętać/dotknąć pierwszy kształt etiudy. Świeżość i odkrywczość pierwszego dotknięcia może być zapamiętana dzięki fragmentaryzacji. Taki też jest cel warsztatów.

Tematy warsztatów to: 

1.Aktor – ruch – przedmiot - fragment

2. Aktor  - ruch  - słowo - fragment 

Tekstem literackim, który posłuży nam do pracy będzie Konstytucja RP.

 
bottom of page