top of page
JURY 2018
 

DOROTA KOWALKOWSKA 

Pedagożka teatru w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, koordynatorka działań edukacyjnych (m.in. TLeN - Teatralne Lekcje (Nie)obowiązkowe, BĄDŹ EDU!, Edu wpływa?), kuratorka. Kuratoruje: z Iwoną Nowacką projekt Z OGNIEM W GŁOWIE – spotkania z niemiecką dramaturgią dla młodzieży, z Pawłem Sakowiczem program edukacji tanecznej dla młodzieży Poruszyciele#Wałbrzych oraz realizowany we współpracy z Wydawnictwem Czarne - cykl czytań Czarne na biało. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i nauczycieli. Współpracuje z Teatroteką Szkolną. Publikowała w „Dwutygodniku.com”, „Notatniku Teatralnym”, „Dialogu”, „Res Publice Nowej”, „Alternatives Théâtrales”.
Teatrolożka (absolwentka Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie). 

TIM SCHREIBER
 

Urodziłem się w 1978 roku w Dreźnie. Szybko zacząłem chodzić i skakać w Mimenbühne Dresden pod kierownictwem Ralfa Herzoga. Tak powstał mój pierwszy solowy program „O ludziach i innych nieszczęściach“. Zacząłem występować z Teatrem Młodego Pokolenia oraz z Teatrem Pantomimy „Teatr Formy“ z Wrocławia.

Wraz z aktorką Andrea Post założyłem teatr dla dzieci „Schreiber i Post“. W lipcu 2010 roku miała miejsce premiera naszego czwartego spektaklu „O jednej takiej, co wyruszyła, by nauczyć się bać“.

Od 2009 roku jestem członkiem grupy teatralnej Cyrk teatralny Drezno.

Tworzyłem z artystami reprezentującymi bardzo różne gatunki. Wykorzystując motywy radosne i prześmiewcze, refleksyjne i groteskowe, łączę środki wyrazu aktora i mima.

 JĘDRZEJ SOLIŃSKI 

(ur. 1990 w Zgorzelcu). Filolog klasyczny, rusycysta, literaturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tomsku.  Pracownik UWr. Autor mikropowieści Turysta (2014) i O Wschodzie (2017). Tłumacz z języka rosyjskiego. Redaktor kwartalnika „Metafora”, stały współpracownik miesięcznika „Odra”. Miłośnik dobrego teatru. Mieszka w Jeleniej Górze - Cieplicach. (Do miasta na „W” raz w tygodniu dojeżdża pociągiem).

bottom of page