top of page

27.04.2017 / czwartek  

SALA WIDOWISKOWA  / ul. Bankowa 28/30

godz. 18.00 

 

DOMÓWKA 

grupa STA-ART WORKSHOP JCK

 

Wiesław Myśliwski REQUIEM DLA GOSPODYNI, 

Reżyseria: Łukasz Duda, 

Scenografia: Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda, 

Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek, 

Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Pawlak, 

Światło: Łukasz Izdebski, 

Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury 2017 

Premiera: Jelenia Góra 02.04.2017 

Obsada: Julia Byszkowska, Izabela Figa, Marta Kostoń, Julia Krynicka, Małgorzata Kukiel, Paulina Łobocka,  Jagoda Maląg, Aleksandra Nizwald, Daniel Pawłowski, Kirył Pietruczuk, Iga Różalska, Szymon Stęchły, Pavel Tsurikov, Maciej Zawodny, Monika Załupska. 

 

„Dramat "Requiem dla gospodyni" to pierwszy utwór literacki Wiesława Myśliwskiego ogłoszony cztery lata po powieści "Widnokrąg", uhonorowanej w pierwszej edycji Nagrody Nike.

Sztuka opublikowana najpierw na łamach październikowego numeru miesięcznika "Dialog".

W "Requiem dla gospodyni" pisarz sprawdza dzisiejsze człowieczeństwo w konfrontacji z doświadczeniem śmierci, w ludzkich postawach wobec niej. Ta konfrontacja zawiera w sobie ukryte odniesienie do największych dzieł dramatu i tragedii.” 

 

Spektakl jest podsumowaniem semestralnej pracy warsztatowej, która jest prowadzona w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Warsztat teatralny STA-ART prowadzony jest w JCK od 2007 roku. Nadrzędnym celem zajęć jest wychowanie i kształcenie poprzez teatr. Zgłębiając tajniki warsztatu teatralnego, konstrukcji scenariusza i metaforyki znaków teatralnych, młodzież uczy się analizy i rozumienia różnych systemów semiotycznych. Grupa STA-ART. zrealizowała liczne produkcje teatralne m.in. „Trzy siostry”, „Nasza klasa”, „Ruskie”, „Gra”, „WF kabaret miejski”, „Makpol”, „Kartoteka”, które z powodzeniem grane były przed jeleniogórską i dolnośląską publicznością.

 

Pamięci Marii Oziemskiej 

fot. Tomasz Raczyński
fot. Tomasz Raczyński
fot. Tomasz Raczyński
fot. Tomasz Raczyński
powrót
bottom of page