top of page

05.05.2019 r. (Niedziela) 

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 

godz. 18.00 

BURZA, reż. Paweł Passini, neTTheatre - Teatr w Sieci Powiązań, Lublin 

 

Reżyseria: Paweł Passini

Muzyka: Daniel Słomiński

Kostiumy: El Bruzda

Scenografia: Miro Nordyk Jurczuk

Światło: Grzegorz Polak

Dźwięk: Jakub Dziewa

Ruch sceniczny: Wojciech Kaproń

Obsada:  Mariusz Bonaszewski, Dariusz Jeż, Piotr Michalczuk, Jakub Mieszała, Beata Passini, Jarosław Tomica, Przemysław Wasilkowski, Łukasz Witt-Michałowski, Anna Zachciał

Premiera: 7 września 2018

 

Grupa wiekowa: 16 +

Czas trwania: 60 min

 

BURZA na podstawie dramatu Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka

“Tym razem zabieram Cię w podróż, na wyspę.  
Zawsze asystuję w umieraniu moim mistrzom. W odchodzeniu, w rozstawaniu się z ziemskimi sprawami, w ostatniej jeszcze próbie ich uporządkowania, przekazania dalej tego, co najważniejsze. Testament. Tym właśnie jest dla mnie “Burza” Szekspira.
Ostatnie arcydzieło arcytwórcy teatru. Człowieka, który według wielu - nigdy nie istniał. Cuda i dziwy można wyprawiać z tą historią, prawda? Niby wszystko się już  wydarzyło, a teraz może się nagle od-wydarzyć… A jednak jego ostatnie dzieło jest o kresie magii, o porzuceniu czarów, a przede wszystkim o przebaczeniu. 
Jestem rozbitkiem, ocalałym z pożogi i - jak każdy przywrócony światu - zadaję sobie pytanie: dlaczego ja? Śmierć towarzyszyła moim ponownym narodzinom, i pewnie dlatego potrafię rozmawiać z duchami. One nie przestają mówić.
Jestem Prospero i mieszkam na wyspie. Muszę wybaczyć ludziom, którzy odebrali mi świat, zmusili do ucieczki. Muszę to zrobić, aby moje dziecko, mogło do niego powrócić. Muszę uleczyć wyspę, która była mi domem, a którą zatrułem jadem mojej magii. Muszę wreszcie wyrzec się czarów, bo nie mam już na nie siły, bo moje demony zaczynają zwracać się przeciwko mnie. 
W nocy po raz ostatni wywołałem burzę. Czekałem na te chwilę, bałem się jej, chociaż przeczuwałem, że nadejdzie.”

bottom of page