top of page

muzyka pestka'19

Ludi Roockon.jpg

30.04.2019 ( wtorek ) 

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00

DJ Ludi Rockoon / Drezno

 

TANCERZ, EVENTMANAGER, CHOREOGRAF, HOST

Kiedy Ludi miał 11 lat, pokazano mu pierwsze kroki breakdance‘u, a on… raz dwa przepadł.

Zafascynowany bezkresnymi możliwościami sportu tanecznego, od zawsze czując nadzwyczajną skłonność do muzyki, rytmu i ruchu, znalazł w końcu coś, co wydawało mu się na tyle ważne, by zgłębić tę materię, a tym samym kulturę hip-hopu.

Po wielu latach ciężkiego treningu, różnych występach, potyczkach i wymianie doświadczeń w środowisku zdał sobie sprawę, że poza talentem do tworzenia dobrego nastroju nie ma też żadnych trudności z występami publicznymi.

Podjął pierwsze zlecenia i poprowadził różne imprezy.

Przez długi czas szukał pracy, która uwzględniałaby również jego hobby.

W 2007 podjął praktyczną naukę zawodu w centrum socjokulturalnym Steinhaus e.V. w Bautzen i szybko zorientował się, że robi właśnie to, czego chce.

Dziś Ludi Rockoon pojawia się na potyczkach, prezentacjach i inscenizacjach tanecznych, w salach treningowych, młodzieżowych domach kultury, na targach, festiwalach, nagraniach wideo, a niedługo może również w Twojej okolicy!

01.05.2019 ( środa ) 

 

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00

Koncert / HIPNOTYK 

 

Marcin Kobiela - gitara, wokal

Łukasz Wojtasiak - gitara, wokal

Jarosław Grzeszczyk - bas, wokal

Jakub Rudlicki - perkusja

 

Hipnotyk – oleśnicki kwartet hardrockowy, czerpiący inspiracje ze sceny stoner i progrockowej. Brzmienie zespołu charakteryzują trzy melodyjne, wzajemnie uzupełniające się wokale oraz mocne, nasycone brzmienie gitar, wsparte solidnym uderzeniem sekcji rytmicznej. W lutym 2018 ukazała się EP’ka „Alter Ego”, podsumowująca poprzednie wcielenie Hipnotyka, występującego dotychczas jako power trio. Początkowe wpływy muzyki rockowej oraz bluesowej lat 60. i 70., za sprawą szeregu zmian personalnych w zespole ustąpiły miejsca inspiracjom nowymi gatunkami, definiując jego aktualne brzmienie. Drugie wydawnictwo, nad którym obecnie pracuje grupa, ukaże jej nowe oblicze. Skład tworzą doświadczeni muzycy, którzy w swym dorobku mają występy na największych scenach w Polsce i nie tylko, m.in. Wacken Open Air, Przystanku Woodstock, Opolskich Debiutach czy Luxfes. 

02.05.2019 ( czwartek ) 

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 21.30

Koncert / Blackberry Brothers 

 

Krzysiek Borodziuk - inst. klawiszowe

Bartek Jeżyna - gitara

Kuba Jeżyna - gitara

Hubert Kot - bas

Krystian Kot - perkusja

Mat Polański - wokal

Zespół Blackberry Brothers powstał wiosną 2015 roku. Od tej pory trwa nieustanna, konsekwentna i pełna muzyki droga. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.  

Wszystkim, którzy wieszczą po nie wiadomo już który raz rychłą i nieodwracalną śmierć rock and rolla zespół udowadnia jak bardzo są w błędzie. 

W maju 2018 roku ukazał się ich debiutancki album “Old Soul”, który został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez krytykę, ale przede wszystkim przez melomanów z Polski i zagranicy.

03.05.2019 ( piątek )

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00

Koncert / CHORZY

 

Olek Różanek (śpiew), 

Bartek Orłowski (gitary, śpiew), 

Jarek Izdepski (bas, okrzyki), 

Tomek Nawrocki (bębny, okrzyki).

 

CHORZY – IMPREZA ZAMKNIĘTA W SOBIE

Najnowsza płyta Chorych to dosadny muzycznie i ubrany w słodko-gorzkie słowa przekaz do ludzi żyjących tu i teraz.

Nowa płyta będzie trzecią studyjną w dorobku Chorych, po „Skończyliśmy się na Kill’em All” oraz „Nieznośnej Lekkości Hitów”. można się zatem spodziewać mocnego przekazu słownego, zderzonego z rzetelnością grania i swobodnego poruszania się po nieskończonej ilości muzycznych stylistyk. Dwa poprzednie wydawnictwa otworzyły grupie drogę na Przystanek Woodstock 2017 oraz Pol’And”Rock Festival 2018, a także pamiątkę w postaci płyty z zapisem pierwszego z tych koncertów. Tytuł płyty nawiązuje do wszechobecnych podziałów społecznych, które w konsekwencji rozmieniają ludzi na drobne. Zawartość muzyczną stanowi dziesięć premierowych i w pełni autorskich utworów. W warstwie tekstowej, nowe piosenki będą dotyczyć wielu z nas, stanowiąc przeciwwagę dla panujących obecnie wśród ludzi kryzysów emocjonalnych. Szybkość przepływu informacji w dzisiejszym świecie nie poprawia poziomu wiedzy ogólnej, a jedynie pogłębia deficyt empatii i odczuwania. Obojętność wobec prawdy i chęć bycia na wirtualnym piedestale odcina nas mentalnie od siebie samych, a wynikająca z tego barykada międzyludzka dystansuje od mówienia głośno i trafnie o tym co dla każdego z nas ważne. Świat się przewartościował i o tym właśnie Chorzy chcą przypomnieć. Płyta może więc okazać się ważnym akcentem w dyskusji o dramacie człowieka w mobilnych realiach. Jej wartość wizualna, jak i przekaz artystyczny zawarty w ilustracji, mają wywołać swoisty wachlarz skrajnych emocji. Od początku swojego istnienia Chorzy stawiają właśnie na przekaz, z którym z płyty na płytę identyfikuje się coraz szersze grono osób w młodym i w średnim wieku.

04.05.2019 ( sobota)

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 21.30

Koncert / ADRIANNA STYRCZ 

Adrianna Styrcz 

Piotr Łyszkiewicz

Darek Jughan

Karol Jagieła

Michał Lange

 

Adrianna Styrcz to wrocławska wokalistka, która karierę rozpoczynała w duecie Sinusoidal wraz z Michałem Siwiakiem. Ich album „Out Of The Wall” okazał się jednym z ciekawszych debiutów 2011 roku. Na płytę składała się muzyka elektroniczna, łącząca ambient i trip-hop, wzbogacona intrygująca barwą głosu Adrianny. W tym czasie współpracę zaproponował im sam Tricky z Massive Attack, co zaowocowało dwoma wspólnymi singlami. Artystka brała także udział w nagraniach płyty "Punkt" Eklektik Session współpracując z Rolim Mosimannem. Następnie rozpoczęła się kooperacja z Mateuszem Górnym - Gooralem. Tworzyli też razem klubowy duet CUDA, którego trzeci sinigiel „Psychodrome” wywołał spore zamieszanie w sieci tuż przed końcem roku. Występowała na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. 

Podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu otrzymała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Szerszej publiczności dała się poznać występując w programie X-Factor. Obecnie wraz z Piotrem Łyszkiewiczem pracuje nad solowym albumem pt. „nie kojarzę”, który ma się ukazać na początku jesieni. Jako zapowiedź nowego wydawnictwa w grudniu 2018 ukazał się singiel oraz klip pt. „Tapczan”.

bottom of page