top of page

01.05.2017 / poniedziałek

HANGAR / ul. Łomnicka - Lotnisko

godz. 17.30 

 

POLONEZ ALLA POLACCA NA NIEMIECKĄ NUTĘ, 

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

reżyseria: Seb Majewski

muzyka: Ryszard Wagner, Ernst Busch, Jan Sebastian Bach, Arvo Part, Bent, David Bowie

obsada: Paulina Gogol, Wojciech Kozak, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Nicol Wesołowska 

 

Przedstawienie POLONEZ ALLA POLACCA powstało na motywach twórczości Heinera Muellera i jest kontynuacją egzaminu z przedmiotu sceny na III roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. 

Jest wypowiedzią młodych ludzi wobec utopijnych z punktu widzenia dzisiejszej rzeczywistości kategorii jak: komunizm i socjalizm, demokracja ludowa, kolektywność, klasa społeczna, internacjonalizm oraz równość. Spektakl jest próbą rozmowy na temat skomplikowanej wojennej i zimnowojennej historii {okresu 1944 – 1989} na warunkach ludzi, którzy tego okresu nie doświadczyli, a rezonują w nich wspomnienia oraz narracje rodziców / dziadków.

 

Spektakl jest wyzwaniem skierowanym do pokoleń żyjących w okresie peerelu jak również do tych urodzonych w dzisiejszych liberalno – kapitalistycznych warunkach.

 

POLONEZ ALLA POLACCA nie jest przestrogą, bo nie ma takich ambicji. 

I nie powinien być jednoznacznie formułowanym komunikatem. 

Interesuje nas przede wszystkim próba nazwania dawnych fantazmatów oraz uzmysłowienie ich nieustannej, szkoda / całe szczęście, aktualności.

 

Ważnym aspektem naszego przedstawienia jest popularyzowanie twórczości Heinera Muellera – wybitnego dramatopisarza i obserwatora. I pomimo tego, że świat do którego należał Mueller, zdaje się ostatecznie przeminął, to również nasza codzienność, zmieniająca się pod wpływem prawicowej rewolucji {czy już rewolucji ?}, może za chwilę okazać się przeszłością.

Polonez alla Polacca 2
Polonez alla Polacca 4
Polonez alla Polacca 5
Polonez alla Polacca 1
powrót
bottom of page