top of page

muzyka pestka'22

28.04.2022 

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00

 

Koncert KIWI 

Kiwi, 

Bartek Zjawa

Adam Stępniowski 

Pod pseudonimem KIWI kryje się Wiktoria Nazarian – krakowska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ma w sobie pół krwi polskiej i pół ormiańskiej. Mówi, że najpiękniejsze rzeczy powstają, kiedy zamknie się sam na sam z Abletonem. Uwielbia połączenie delikatnego wokalu z elektronicznym brzmieniem. Tworzy piosenki, które łapią za serce i hipnotyzują słuchacza. Swoją solową karierę rozpoczęła od akcji FONOBO Pitcher, w ramach której wydała singiel "Zatraceni”. Kontynuując współpracę z FONOBO Label wypuściła EPkę "Nocą". Jej wrażliwość oraz świeże podejście do muzyki zostały docenione przez słuchaczy oraz Spotify. KIWI była jedną z twarzy pierwszej lokalnej odsłony projektu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski. Jej debiutancki album zatytułowany “Pętla" ukazał się 28 stycznia 2022 r. i zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. Przy okazji premiery płyty, artystka zagrała dwa koncerty, które wyprzedały się w zaledwie kilka dni!

29.05.2022

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.15

Koncert - KASAI

 

Kasia Piszek 

Bartosz Samitowski - gitara

Kasai to warszawska pianistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. W maju 2019 nakładem ART2 Music ukazał się jej debiutancki album „Equals”. Rok później wydaje „Equals -

Kattegat Session”, wersję live debiutu, płyta zdobywa nominację do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku Alternatywa. W tym samym roku łączy siły z Y - wokalistką zespołu BOKKA, owocem współpracy jest utwór „Rite of Passage”. Koncerty Kasai to wyjątkowe, mocne i emocjonalnie intymne spotkanie. Jej muzyka jest niezwykle plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa – „Z głębi serca – prosto w serce”. Inspiracje operą, filmem i muzyką symfoniczną obecne w muzyce Kasai wpisane są w szeroko pojęty nurt muzyki alternatywnej.Kasia Piszek ma na koncie współpracę kompozytorską, studyjną i koncertową z czołówką krajowej sceny muzycznej: Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Anią Dąbrowską, Pauliną Przybysz, Muńkiem Staszczykiem, Męskie Granie Orkiestra i zespołem Voo Voo (album Anawa 2020).

30.04.2022 

Klub Kwadrat ul. Bankowa 28/30

godz. 22.15 

Koncert - MARIE

 

Słodka, ale ze szczyptą pieprzu. Taką porządną.

Słodycze, słodycze, jeszcze trochę trochę słodyczy, zbłąkane niecenzuralne słówka, a jako wisienka na torcie - podteksty, wplatane w utwory z zaskakującą lekkością. Marie, jedna z najciekawszych wokalistek na polskiej scenie muzyki popularnej, stała się postacią coraz odważniej pukającą do drzwi polskiego mainstreamu. 

Marie rozpoczęła działalność w roku 2020, wypuszczając pod szyldem thecutestlabel debiutancką, energiczną EP „Candybar”, a kilka miesięcy później - o wiele spokojniejszą i stonowaną EP „Cafe Mari”, z której pochodzi jeden z niekwestionowanych hitów tegorocznych wakacji - utwór „Zero Calorie Cookie”. Utwór „Zero Calorie Cookie” odbił się szerokim echem w serwisach społecznościowych, aplikacji TikTok, oraz Twitchu, jak i radiach takich jak Trójka czy ESKA. Teledysk do utworu zdobył ponad 10 000 000 odtworzeń w serwisie YouTube. Jej debiutancki album, “Babyhands”, ukazał się 25.02.2022.

02.05.2022

Sala Widowiskowa JCK ul. Bankowa 28/30 

godz.  20.00

Koncert ANIA LEON

 

Ania Leon 

Piotr Królikowski 

Arkadiusz Kopera

 

Ania Leon - to artystka, która pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles studiując na Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Music. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem.

Anna Leon właśnie zasiliła szeregi wytwórni i managementu Kayax. Młoda wokalistka i autorka tekstów pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się wiosną 2022 roku.
Materiał reprezentuje gatunek określany jako dark pop, a inspiracje czerpie z takich artystów jak Banks, Billie Eilish, Lorde czy Sevdaliza. 

03.06.2022 

PLAC RATUSZOWY 

Koncert - DAGADANA

Daga Gregorowicz- wokal, elektronika, perkusjonalia

Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

Mikołaj Pospieszalski- kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal

Bartosz Mikołaj Nazaruk- perkusja, perkusjonalia, wokal

 

DAGADANA  już od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. 

Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. 

DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 26 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.

Nowa płyta „Tobie” jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.

03.06.2022 

PLAC RATUSZOWY 

Koncert - SIDNEY POLAK

 

Sindey Polak 

Tomasz Pacanowski - gitara  

Maciej Duszek - bębny 

Konrad Załęski - bas

Sidney Polak - warszawiak, piewca Warszawy i warszawskiej Chomiczówki na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love - jednego z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych. W roku 2004 rozpoczął karierę solową albumem pt.: "Sidney Polak" za który otrzymał 3 Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku - muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk. Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt.; "3" wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny "przekaz" swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia. Rok 2022 to rok dalszej intensywnej promocji najnowszego albumu. Będzie wypełniony premierami nowych videoklipów i kilkudziesięcioma koncertami w Polsce i za granicą.

bottom of page