top of page

muzyka pestka'18

01.05.2018 ( wtorek ) 

Kluba Kwadrat JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 koncert 

 

PRADA MEINHOFF, Berlin 

 

Prada Meinhoff to berliński duet nurtu electropunk. Tworzą go Christin Nichols (wokal) i René Riewer (bas). 

6.4.2018 Prada Meinhoff wyda we Freudenhaus Recordings swój debiutancki album o tytule identycznym z nazwą grupy.

 

Elektroniczne beaty, bas na prowadzeniu, niemieckie teksty i niepowtarzalny głos – to wszystko. Od momentu powstania w 2015 roku duet podróżował m.in. z Tüsn i Milliarden oraz występował m.in. z Peaches, D.A.F i Fischer-Z. W kwietniu 2018 roku Prada Meinhoff towarzyszyli MIA podczas dużego tournee po Niemczech.

„Elektroniczne chansons, punkowe balety, do tego trochę dramatu i sznaps-drinki, a synapsy stają w ogniu. Duet z Berlina stawia na głowie nie tylko parkiety. Po pełnym atrakcji pierwszym kontakcie Prada Meinhoff przechodzi do działania, przy którym nigdy nie musi starać się o zainteresowanie. Po prostu wyzwala dokładnie to, z czym pop kojarzy się dużo za rzadko: ekstazę, fantazję i demolkę. Zamknij oczy, otwórz buzię! Kto zechce, znajdzie tu dużo więcej niż hedonizm do utraty tchu. Prada Meinhoff to punkt obowiązkowy. Jedyna wymówka: już nie żyjesz. Tylko to usprawiedliwi Twoją nieobecność. Come as you are.“ (Linus Volkmann)

30.04.2018 ( poniedziałek ) 

Kluba Kwadrat JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 koncert 

 

KRÓL  

 

Koncert KRÓLA promujący nowy album ,,Przewijanie na podglądzie", który ukazał się 16 marca. Koncert w składzie:

Błażej Król - wokal, gitara

Iwona Król - instrumenty klawiszowe, wokal

Thomas Fietz - perkusja, elektronika

 

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Pierwszy album UL/KR (duetu z Maurycym Kiebzakiem Górskim) wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu „Agora” - „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój”, w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

 

„Jego znakiem rozpoznawczym stała się oszczędna forma bardzo krótkich piosenek, w których ważną rolę gra pojedyncze słowo, skojarzenie, przenośnia, każda fraza, dźwięk i pauza.” („Polityka” 8.12.2015).

 

Król ze swoim zespołem wystąpił na wielu największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak i wielu innych.

28.04.2018 ( sobota ) 

Kluba Kwadrat JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 22.00 koncert 

 

MERY SPOLSKY 

 

MERY SPOLSKY to muzyczny solo-performance i samozwańczy pop spolsky. Sama pisze teksty, komponuje muzykę, produkuje i aranżuje piosenki, projektuje ubrania, gra na gitarze. Czasem zdarzają się klawisze, ale tylko dlatego, że są czarno-białe. Moda Mery Spolsky to nieodłączny element jej występów. W kolekcjach występują trzy kolory: czarny, biały i czerwony. Czerwony to głównie krzyż, który niesie pomoc estetyczną wszystkim zagubionym w szafie. Do tej pory MERY można było zobaczyć podczas wielu przeglądów i festiwali m.in. FMT w Szczecinie oraz Targów Muzycznych CJG w Warszawie, Spring Break'u w Poznaniu, a także na United Islands of Prague, Open'erze (Alter Stage), Chonabibe Festival, natomiast w październiku 2017 Mery supportowała IMANY podczas jej halowych koncertów w Warszawie i Poznaniu.

 

Pierwszy singiel oraz videoklip MERY SPOLSKY pt. "Miło Było Pana Poznać" pojawił się na początku czerwca ubiegłego roku i wielkimi krokami zbliża się do miliona wyświetleń na YT. Trzy miesiące później premierę miał drugi singiel i videoklip pt. "Alarm", natomiast 15 września 2017 roku nakładem Kayaxu ukazał się debiutancki album MERY zatytułowany "Miło Było Pana Poznać". Kolejny singiel pt. "Liczydło", jego premiera odbyła się 8 marca. Obecnie MERY kontynuuje serię koncertów w największych polskich miastach, a album został właśnie nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika

27.04.2018 ( piątek ) 

Klub Kwadrat JCK ul. Bankowa 28/30

godz. 21.30 koncert

 

ARTECHNO 

 

Artechno to duet (Miłosz Szymanek i Karolina Lipska) tworzący muzykę elektroniczną opartą na mocnych bitach i emocjonalnych frazach wokalnych. Z każdego gatunku muzyki starają się wyciągnąć co najlepsze - inspirują się techno, lo-fi, housem, break beatami, ale także jazzem, hip-hopem, RNB, soulem itp.

bottom of page