top of page

Jury pestka'17

KAROLINA MARCINIAK

Rocznik 1983. Absolwentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim, Zarządzania w Kulturze na wydziale Kulturoznawstwa w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Wrocławskiego Studium Kształcenia Animatorów Kultury. W latach 2008-2010 Specjalista d/s PR w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, 2010-2013 – we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, od 2014 roku producent projektów performatywnych takich jak MOSTY, PRZEBUDZENIE – Ceremonia Otwarcia, FLOW oraz NIEBO – Ceremonia Zamknięcia Programu w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jeden z głównych organizatorów trzech ostatnich edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG – WROCŁAW. W latach 2003-2009 aktorka niezależnej Sceny Witkacego we Wrocławiu. Kreatorka przestrzeni, wizerunku instytucji i animatorka działań kulturalnych. Wysoki poziom adrenaliny to jej ulubiony stan.

KAMIL RADOMSKI 

Dziennikarz kulturalny. Pracuje w Programie Drugim Polskiego Radia. Razem z prof. Dariuszem Kosińskim i Dorotą Buchwald z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego przygotowywał Mówioną Encyklopedię Teatru Polskiego. Pisał recenzje dla  

e-teatr.plw ramach Nowej Siły Krytycznej. Studiował we Wrocławiu i w Warszawie, głównie filozofię. Kiedyś w wolnych chwilach tłumaczył artykuły naukowe, dzisiaj tańczy tango. Entuzjasta twórczości Davida Fostera Wallace’a i Roberto Bolaño. Urodził się i wychował w Jeleniej Górze. 

RALPH OEHME

Ralph Oehme urodził się w 1954 r. w Geithain/Sa. 

Studiował teatrologię i pracował jako pedagog teatralny w Lipsku. 

W latach 1986–1989 kierował Kameralnym Teatrem Muzycznym w Lipsku, a od 1987 r. jest niezależnym pisarzem i reżyserem; ponadto wykłada gościnnie aktorstwo w Wyższej Szkole Muzyczno-Teatralnej im. Felixa Mendelssohna - Bartholdy'ego w Lipsku, w Wyższej Szkole Sztuki Aktorskiej im. Ernsta Buscha w Berlinie i na Akademii Sztuk Teatralnych w Lipsku i Delitzsch.

Jest autorem cenionych inscenizacji w Halle, Brunico (Włochy), Lipsku, Bremie, Rudolstadt i Bautzen. Napisał liczne sztuki teatralne, libretta operowe, słuchowiska i scenariusze.

Jury publiczności'17

powrót
bottom of page